Puls Literatury – wyniki VI konkursu translatorskiego z literatur niemieckojęzycznych

Plakat VII edycji Festiwalu Puls Literatury

Festiwal Puls Literatury – plakat VII edycji

Z radością informujemy, że Joanna Dżdża, współwłaścicielka biura tłumaczeń EchoEcho oraz współautorka naszego bloga, otrzymała I nagrodę w VI konkursie translatorskim z literatur niemieckojęzycznych: austriackiej i szwajcarskiej.

Konkurs został zorganizowany przez Dom Literatury w Łodzi, przy współpracy z Oddziałem Łódzkim Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Austriackim Forum Kultury w Warszawie oraz Szwajcarską Fundacją dla Kultury Pro Helvetia w Warszawie w ramach VII edycji festiwalu Puls Literatury. Przedmiotem konkursu było tłumaczenie z niemieckiego na polski dwóch fragmentów tekstów literackich autorstwa szwajcarskiego pisarza Thomasa Hürlimanna oraz austriackiego pisarza Leopolda Federmaira.

Jako laureatka konkursu, Joanna Dżdża otrzymała nagrodę pieniężną ufundowaną przez Szwajcarską Fundację dla Kultury Pro Helvetia oraz zaproszenie do udziału w zamkniętych warsztatach translatorskich, które odbyły się w dniach 7–8 grudnia 2013 r. Poprowadziła je przewodnicząca jury konkursu Sława Lisiecka, tłumaczka literatury niemieckojęzycznej, m.in. dzieł Thomasa Bernharda oraz noblistów Elfriede Jelinek i Hermanna Hessego.

Dodaj komentarz